За нас

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

abtit_line
2

Happy Arts & Crafts (Ningbo) Co., Ltd. е основана во 1995 година во Ningbo Кина, која е 30 минути далеку од едно од најголемите светски пристаништа.Нашите силни предности се во производството на дрвени играчки, играчки од пластика од песок и играчки од ткаенина.Имаме сертификат ICTI, BSCI и Gots за ткаенина.Имаме комплетна домашна лабораторија за физичко тестирање и работиме со BV, SGS, ITS, MTS, UL за тестирање и инспекција.Имаме вработени од 1000+, вклучително и 20+ дизајнери на играчки, 30+ технички работници, 50+ луѓе за QA и QC.Ние нудиме не само OEM услуга на клиентите, туку и правиме многу ODM бизнис.Ние фабриката е добро позната како висок квалитет, искусна технолошка вештина и конкурентна цена.Дизајнот и развојот на Hape се засноваат на безбедност, лесно склопување, добро искуство на клиентите и иновации.Во текот на изминатите 25 години, фабриката Хапе работеше со многу познати брендови, како ИКЕА, Lovevery, Pottery Barn Kids, Crayola итн., ние сме нивни доверлив снабдувач околу 10 години.Времето на носење на примерокот може да биде 3-10 дена, што зависи од тоа колку е комплициран дизајнот.

Little Room е еден од регистрираните брендови на Hape.Некои од клиентите немаат сопствено име на бренд или кутија за боја, Малата соба е отворена за клиентите.Во малата соба, ќе има многу дизајни кои можат да се прилагодат.

Нашата цел е да бидеме најдоброто OEM & ODM производство за вас.

4_看图王
1
915bc7ce
0bbebc61

ГЛОБАЛНИ ПАРТНЕРИ

ГЛОБАЛНИ ПАРТНЕРИ

СЕРТИФИКАТ

УСЛУГА ПО ПРОДАЖБА

1. Добијте повратни информации од клиентите

Добијте повратни информации од клиентите

2. Разликувајте ја класификацијата на информациите за повратни информации и соодветните методи на обработка

Недостаток на количина >

Побарајте ги податоците за испорака, доколку се потврди дека е недоволно испорачан, договорете ја повторното издавање на количината во следната серија

Недостасуваат делови >

Реиздадено во следниот редослед

Недостаток на количина >

Слика обезбедена од клиентот --- Реиздадена во следната серија нарачки

Тежина на производот >

Клиентот обезбедува сериски информации и слики од проблеми --- Направете план за подобрување CAP --- Обрнете посебно внимание на последователното производство